Agile Lean Europe network – ALE

Další akcí evropského rozměru je určitě Agile Lean Europe network – ALE. ALE dal dohromady Jurgen Appelo, našel zástupce z jednotlivých Evropských zemí a inicioval diskusi na otázky zaměřené na lepší spolupráci jednotlivých komunit v rámci Evropy. Co by mohlo být lokální agilní komunitě užitečné, jak může naopak lokální agilní komunita pomoci ostatním zemím, jak nejlépe pravidelně sdílet znalosti a zkušenosti a kontakty, jak rozšiřovat agilní sítě a plně využívat i znalosti a zkušenosti evropské agilní komunity, a jak nastartovat proces zlepšování prostředí a procesů v SW firmách.

Diskuze probíhají na lokální úrovni a následně budou pokračovat na konferenci XP 2011 v Madridu začátkem května, kde proběhne world café session zaměřená na prezentaci cílů ALE network.
Zapojit do diskuse o cílech ALE network se můžete na následujících dvou akcích Agilní Asociace: Workshop v Plzni a open café v Praze.

A protože do Madridu se za agilní komunitu chystáme, určitě o tom po návratu něco napíšu.

 


Zuzana Šochová - The Great ScrumMaster:#ScrumMasterWayNaučte se, jak transformovat firmy, měnit firemní kulturu a leadership pomocí Agilního & Enterprise Koučinku. Podívejte se na vypsaná školení zaměřených na Agile a Scrum na Sochova.cz. Pořiďte si kopii populární knihy The Great ScrumMaster: #ScrumMasterWay, Skvělý ScrumMaster #ScrumMasterWay nebo Agilní Metody Řízení Projektů.