Konference Agile Eastern Europe

Rada bych Vás pozvala na Konferenci Agile Eastern Europe. Konference vytváří otevřenou platformu pro výměnu zkušeností s Agilními metodami nejen v rámci východní Evropy. Mezi pozvanými speakery jsou specialisté z celého světa, na bližší informace se podívejte na stránky Agileee.org.
Agileee Speaker

KDE:
Kyiv (Kiev), Ukrajina

KDY:
18-19 Září 2009 (Pá-So)

Rádi Vám pomůžeme s organizací a cestou na konferenci.

  • Možnost skupinové slevy (od 10 lidí);
  • Letenky, doprava z letiště, rezervace ubytování

Kontakt: kontakt.

Aginli konsorcium Agile Eastern Europe

Agile Eastern Europe Conference

WHERE:
Kyiv (Kiev), Ukraine

WHEN:
18-19 Sep 2009 (Fri-Sat)

The conference mission is to setup a collaborative environment for professionals in the Software Development domain to share their experience on applying Agile practices and techniques that foster efficiency.

The conference is to bring together specialists from the Eastern European countries who are interested to learn from each other’s experience in adopting Agile since we have a lot in common due to our economical and geopolitical situation.

The conference welcomes guests (attendees and speakers) from all around the World since we would like to demonstrate our hospitality in exchange to the experience that the Western countries have obtained over the last decade in the field of Agile Software Development.

 


Zuzana Šochová - The Great ScrumMaster:#ScrumMasterWayNaučte se, jak transformovat firmy, měnit firemní kulturu a leadership pomocí Agilního & Enterprise Koučinku. Podívejte se na vypsaná školení zaměřených na Agile a Scrum na Sochova.cz. Pořiďte si kopii populární knihy The Great ScrumMaster: #ScrumMasterWay, Skvělý ScrumMaster #ScrumMasterWay nebo Agilní Metody Řízení Projektů.