Agile and Lean, Scrum, Kanban, XP @ Business

Zuzi's blog header image 2

Jak uvařit žábu

30. 10. 2010 · 3 Comments

Business

Znáte tu historku o žábě? Žába, když jí hodíte do vroucí vody, tak z ní vyskočí. Když ji ale dáte do hrnce a ten pozvolna zahříváte, žába tu změnu ani nezpozoruje a v klidu se nechá uvařit. Zní to možná překvapivě, ale zamyslete se nad sebou, kolikrát už Vás takhle uvařili zaživa. Pracujete ve stejné firmě, rok co rok. Ze začátku to bylo zajímavé, nové, učili jste se. Později jste si zvykli, práce se stala snazší, bylo v ní stále méně prostoru pro rozvoj, ale byl tam dobrý kolektiv, tak jste zůstávali. A pak co kdyby to jinde bylo horší. Většina zaměstnanců je taková. A jen málo firem se aktivně snaží, aby své zaměstnance neuvařilo jako žáby. Mě nakonec prokázali tu službu, že mě z vařící vody pomohli ven. Také jsem tam byla ráda, ale na druhou stranu, zpětně viděno, ta voda už se skoro vařila.

Takže co dál? Otřepete se, podivíte se, jak je venku oproti vroucí vodě ‘chladno‘, a než abyste se nechali znovu v nějaké další firmě uvařit, zkusíte se postavit na vlastní nohy. Ostatně podnikatelů je spousty, tak proč by to nemělo vyjít zrovna Vám :)

 


Zuzana Šochová - The Great ScrumMaster:#ScrumMasterWayNaučte se, jak transformovat firmy, měnit firemní kulturu a leadership pomocí Agilního & Enterprise Koučinku. Podívejte se na vypsaná školení zaměřených na Agile a Scrum na Sochova.cz. Pořiďte si kopii populární knihy The Great ScrumMaster: #ScrumMasterWay, Skvělý ScrumMaster #ScrumMasterWay nebo Agilní Metody Řízení Projektů.


 

Tags: ··

3 responses so far ↓

  • 1 SendiMyrkr // Oct 30, 2010 at 7:33 pm

    Tak to přeji hodně štěstí a úspěchů na nové cestě… Shodou okolností jsem před několika dny vyskočil z hrnce jelikož byl špatně přiklopen… :)

  • 2 Zdenda // Oct 31, 2010 at 1:43 am

    No, právě jsem začal a doufám, že to půjde. Lidí a firem co nabízejí tvorbu www stránek je spousta. Ještě, že mám hodně známých, jinak bych do toho asi dneska nešel.

  • 3 Michal Illich // Oct 31, 2010 at 3:14 pm

    Vařící žába je hezká historka, ale má jeden problém: není pravdivá. Žába z pomalu se zahřívající vody vyskočí (pokud je to možné).